Ky mund të jetë formacioni i frikshëm ndaj Finlandës

Sot FIFA u ka kthyer përgjigje pozitive edhe gjashtë lojtarëve, të cilët sonte mund të startojnë nga minuta e parë në ndeshjen që nga ora 20:45 fillon në Turku, mes Finlandës dhe Kosovës në kuadër të grupit I për kualifikimet për Kampionatin Botërorë.

Samir Ujkani, Milot Rashica, Amir Rrahmani, Alban Meha dhe së fundi Herolind Shala dhe Valon Berisha, kanë marrë lejen e FIFA-s.

Me kompletimin e ekipit, sigurisht që trajneri Albert Bunjaki tani ka më shumë përzgjedhje për formacionin e parë të tij, por natyrisht që duhet të veprojë shpejtë, pasi edhe rreth katër orë kanë mbetur deri të fillimi i ndeshjes, shkruan Lajmi.net.

Samir Ujkani, Bajram Jashanica, Amir Rrahmani, Fanol Përdedaj, Leart Paçarada, Valon Berisha, Enis Alushi, Milot Rashica, Alban Meha, Bernard Berisha dhe Albert Bunjaku, mund të startojnë sonte ndaj Finlandës.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT