Ky ishte postimi i fundit i Ajnishahe Halimit ku paralajmëroi për gjendjen e saj shëndetësore

Anëtarja e PDK-së, Ajnishahe Halimi, që ndërroi jetë sot pas një sëmundjeje të rëndë, pak kohë më parë kishte lajmëruar për gjendjen e saj shëndetësore, raporton Express.

Përmes një shkrimi në Facebook, Halimi kishte shkruar se ka gjendje shëndetësore jostabile, e për këtë nuk po mund të angazhohet në aktivitete politike.

Pavarësisht kësaj, ajo thoshte se nuk do të dorëzohet dhe se ka vullnet dhe guxim. Halimi kishte bërë të ditur se do të vazhdojë një trajtim të ri.

Lajmin për vdekjen e Halimit e ka bërë të ditur familja e të ndjerës. Varrimi do të bëhet sot, në orën 17:00, në fshatin Gurelez (Kozhicë).

Për të kanë ngushëlluar miqtë dhe kolegët. /GazetaExpress/

LEXO EDHE: Postimi prekës i Valdete Idrizit për vdekjen e Ajnishahes: Ma këpute shpirtin

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT