Ky fshat ka më së shumti deputetë në Parlamentin e Kosovës (Foto)

Është një fshat i vogël në Drenicë, por që ka përfaqësimin më të madh në Kuvend, nga të gjitha fshatrat e Kosovës.

Ky është Baksi i Skenderajt, nga i cili janë dy deputetë të Parlamentit të Kosovës, raporton Magazina.al.

Padyshim se ju të gjithë i njihni, por mbase nuk e keni ditur se ata janë nga i njejti fshat.

Pra bëhet fjalë për Ganimete Musliun dhe Abdyl Ymerin që të dy deputetë nga e njëjta parti (PDK) dhe nga i njëjti fshat- Baks. Fshati Baks sikur e tërë Drenica konsiderohen si bastion i PDK’së.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT