Ky është truku që do t’ua bëjë shtëpinë të mbajë aromë fantastike!

Përse të shpenzoni para në aromatizues dhome të cilët janë të mbushur me kimikale, kur mund ta përgatitni një të tillë vet, i cili është tejet efektiv në neutralizimin e erërave të padëshirueshme dhe është krejtësisht i sigurt dhe natyral.

Gjëja më e mirë rreth këtij produkti është se duhen vetëm tre përbërës për ta krijuar.

Përbërësit:

– ¼ gotës detergjent

– Katër lugë gjelle sodë buke

– Dy gota ujë

Përgatitja e këtij spreji është shumë e thjesht dhe e lehtë. Për ta përgatitur duhet ta vendosni gotën me detergjent në një kovë. Pastaj duhet t’ia shtoni katër lugë gjelle me sodë buke në kovë. Pas sodës së bukës, duhet  t’ia shtoni dy gota ujë të vluar dhe t’i përzieni të gjithë përbërësit.

Në fund e lini produktin të qëndroj ashtu për 30 minuta ose derisa të gjithë përbërësit të jenë shpërbërë.

Kur e shihni se produkti është i gatshëm, e vendosni atë në një shishe spreji dhe e përdorni.

Produktin mund ta përdorni për t’i aromatizuar çarçafët, shtratin, tepihët etj. Rezultatet do t’ju mahnitin!

- Advertisement -

MË TË FUNDIT