Klubi i Drenicës ka emëruar trajnerin e ri për sezonin që po vjen.

Tahir Lushtaku do të jetë kryetrajneri i skuadrës, ka njoftuar klubi i Drenicës, transmeton Indeksonline.

Ndihmës të Lushtakut do të jenë Sami Geci, Brahim Vojvoda, Arton Hajdari dhe Bekim Xani.

“Tahir Lushtaku emerohet krye-trajner i Drenicës i cili ndihmës do të ketë,Sami Geci, ish kapiteni legjendar i ekipit, Brahim Vojvoda, Arton Hajdari, i cili gjithashtu është ish-lojtar i Drenicës dhe Bekim Xani i cili do të jetë trajner i portierëve”, thuhet në njoftimin e Drenicës.