Ky është rezultati i deritanishëm nga numërimi në Prishtinë

Drenica Press
Informohu shpejtë, drejtë dhe saktë

Nga përditësimi numërimëve të votave i orës 20:15, në Prishtinë po prin Arben Vitia i Lëvizjes Vetëvendosje me 41.46 për qind. Pas tij është kandidati i LDK-së, Përparim Rama, me 32.49 për qind, shkuan Gazeta Express.

Numërimi i votave ka nisur para pak minutave dhe deri tash janë përpunuar 2.370 vota.

[19:56] Nis numërimi i votave në Prishtinë, këto janë rezultatet e para

Ka nisur numërimi në Prishtinë. Express do të ju sjell përditësimin e rezultateve në kohë reale.

Në kryeqytet kanë garuar Arben Vitia nga Lëvizja Vetëvendosje, Avni Çakmaku nga “Fjala”, Daut Haradinaj nga AAK-ja, Florim Isufi nga Partia Balliste, Gëzim Mehmeti nga AKR-ja, Përparim Rama nga LDK-ja dhe Uran Ismaili nga PDK. /Express/