Ky është plani i Interit për transferimin e Messit (Foto)

Pronarët e ri të Interit e kanë planin se si ta transferojnë Lionel Messin nga Barcelona

Ëndrra e Suning Group, pronarëve të Interit, është ta transferojnë Lionel Messin nga Barcelona në vitin 2018, atëherë kur i skadon kontrata.

Suning Group dëshiron ta bindë Messin që të transferohet në San Siro duke krijuar një super ekip, shkruan Calciomercato.com, përcjell Express.

Plani i kinezëve është që Interin ta rikthejnë në Ligën e Kampionëve, dhe të transferojnë lojtar të mëdhenjtë si: James Rodriguez ose Alexis Sanchez.

Kurse, emrat e tjerë që synon ti transferoj Interi janë edhe: Verratti (PSG), Berardi (Sassuolo) ose Bernardeschi (Fiorentina), Marquinhos (PSG), Lindelof (Benfica ) ose Acerbi (Sassuolo). /Express/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT