Ky është numri i saktë i tri subjekteve më të votuara nga zgjedhjet e 14 shkurtit (FOTO)

Gazeta Blic ka siguruar numrin e saktë të votave të tri subjekteve më të mëdha në vend, LVV, PDK dhe LDK, shkruan Gazeta Blic.

Në këtë listë, Lëvizja Vetëvendosje prin me 438,334 vota, Partia Demokratike e Kosovës me 148,296 vota, kurse Lidhja Demokratike e Kosovës me 110,978 vota.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT