Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë ka njoftuar se që prej lëkundjes së orës 03:54 minuta mëngjesin e të martës së kaluar, janë regjistruar plot 1376 pasgoditje.

Lëkundjet kanë vijuar edhe ditën e sotme. Nga ora 7:00 e mëngjesit e deri tani janë regjistruar 5 tërmete dhe dy janë të lokalizuar.

Tërmeti më i fortë i regjistruar sot ka qenë me magnitudë 4.2 ballë, me epiqendër në Detin Adriatik, 16 km larg nga Vora.