Ky është njeriu më i fortë në botë (Video)

Ai quhet Eddie Hall i njohur ndryshe me nofkën Bisha. 27 vjeçari nga Anglia ka ngritur 462 kilogram duke vendosur një rekord të ri në turneun Arnold Classic i organizaur në Melburn, Australi. Kumbar i këtij aktiviteti është Arnold Schwarzenegger aktori i njohur amerikan.

Shtanga ishte aq e rëndë sa një ari i rritur polar. Eddie Hall nuk është përmbajtur pasi peshon 173 kilogramë dhe ajo që ka mbajtur ishte dy herë masa e tij trupore.

Ai ka merituar përgëzimet e Schwarzenegger aktorit të njohur amerikan që e ka postuar edhe në faqen e tij në Facebook deri më tani numëron më shumë se 6 milionë shikime.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT