Ky është momenti kur Berisha i shmanget me mjeshtri mbrojtësit të Liverpoolit

Kombëtarja e Kosovës pësoi humbjen mbrëmë nga Anglia me rezultatin përfundimtar në 5:3.

Edhe pse me një paraqitje shumë të mirë, ‘Dardanët’ nuk ia dolën të marrin një rezultat pozitiv nga ky takim me një gjigant si Anglia, shkruan GazetaBlic.

Ndërkaq, ajo se çfarë ra në sy gjatë takimi të mbrëmshëm ishte paraqitje e mrekullueshme e Valon Berishës, ku në disa raste edhe mbrojtës i Liveroolit, Arnold e kishte problem ta ndalonte atë.

Berisha u gjet mjaft mirë në cepin e portës kundërshtar – ku me një lëvizje të bukur duke e larguar topin në anën e djathë të fushës arrit që ne mes dy lojtarëve si Arnold dhe Henderson të shënonte gol.

Pra ky veprim i Berishës dhe dështimi në mbrojtje i Arnold u vërejt edhe nga tifozët anglez, të cilët kritikuan mbrojtësin e Liverpoolit.

Ja disa nga reagimet e tifozëve:

Roger Gall@Shambles151

Good game but frustrating 2nd half. Had Alexander-Arnold passed forward – England would have scored 5 more.

See Roger Gall’s other Tweets

LUHP@_Scott39i

Trent Alexander Arnold can’t defend. He just let the player who he’s meant to be marking drift free. Wan bissaka would never 😁

53 people are talking about this