Ky është klubi i fundit anglez që ka eliminuar Realin nga Liga e Kampionëve (Video)

Real Madridi sonte (e martë) do të luajë ndaj Manchester Cityt në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Los Blancos ndaj klubeve angleze nuk është se kanë pasur një punë të vështirë në garën më të madhe evropiane.

Real+Madrid+v+Liverpool+UEFA+Champions+League+SuVrOKQmC0Qx

Reali është i pa mposhtur në shtatë ndeshje kundër kundërshtarëve anglez në Ligën e Kampionëve, duke i fituar gjashtë dhe një kanë barazuar.

Pra që nga eliminimi nga Liverpooli në sezonin 2008/09, asnjë ekip anglez nuk e ka eliminuar Reali. /Telegrafi/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT