Ky është kandidati i PDK-së për Kryetar të Podujevës

Naim Fetahu është kandidat i PDK për kryetar të Komunës së Podujevës.

Ky qytet do t’i nënshtrohet procesit të jashtëzakonshëm zgjedhor pasi që kryetari i deritanishëm, Agim Veliu ka marrë pozitë ministrore, njofton Klan Kosova.

Fetahu ka qenë deputet i Kuvendit të Kosovës në të kaluarën.

Në garë për të parin e kësaj komune janë edhe Nexhmi Rudari nga LDK dhe Shpejtim Bulliqi nga Lëvizja Vetëvendosje.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT