Ky është i dyshuari kryesor për vrasjen e turistëve çekë (foto)

Rreth 350 policë dhe 5 snajpera kanë rrethue banesën ku fshihet autori i vrasjes se dy turistëve çekë para dy ditesh.
Policia e Shtetit njofton se operacioni vazhdon deri në kapjen e autorit, autorësia e të cilit mbi vrasjen asht vërtetu shkencerisht nga krahasimi i shenjave të gishtave të gjetur në automjetin e turistëve.
Sokol Fran Mjacaj, 20 vjeç nga fshati Lotaj i Dukagjinit, mendohet se fshihet në një ndërtesë të braktisur në fshatin Grude.
Mjacaj i ekzekutoi me plumb mbas koke – 2 plumba për djalin e një për vajzen – në përpjekje për me jau marrë veturen e tyre tip Land Rover.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT