Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, ka vizituar Besianën, me ç’rast është takuar edhe me qytetarë të kësaj komune.

Ai ka thënë se gjëja e parë që do të bëjë në qeveri do të jetë zvogëlimi i qeverisë dhe zgjerimi i shtetit duke thënë se, “unë nuk kam nevojë për tre zëvendësa dhe 35 këshilltarë”, njofton Klan Kosova.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të VV-së në Facebook.