Ky është formacioni i sezonit në La Liga (Foto)

Marca ka zgjedhur formacionin ideal të sezonit të lamë pas në La Liga, i cili u fitua nga Barcelona.

Barcelona ia doli të rishpallet kampione në futbollin spanjoll, duke lënë pas Real Madridin dhe Atletico Madridin.

Në formacionin e Marca zënë vend katër lojtarë të Atleticos, katër të Barcelonës, dhe nga një i Realit, Espanyolit dhe Bilbaos.

Trajneri i sezonit është shpallur Diego Simeone./Indeksonline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT