Ky është droni që SHBA-të investuan 40 000 dollarë (foto+video)

Forcat Ushtarake Amerikanë po përdorin një minidron i cili i ndihmon ata të jenë më efikas në luftë.

Ky dron peshon vetëm 18 gramë, manovrohet shumë lehtë dhe mund të mbahet me pëllëmbën e dorës.

Por, ajo që të bën më shumë përshtypje është se SHBA-të kanë investuar rreth 40 mijë dollarë për ndërtimin e këtij droni, edhe pse shuma e parave nuk ka qenë e mjaftueshme për modernizimin e teknologjisë së tij./albeu.com/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT