Ky është deputeti i cili do të ulët në Kuvend në vend të Shpend Ahmetit (Foto)

Sipas burimeve të Magazina.al mbrenda KQZ-së, pas tërheqjes së kryetarit te Prishtines, Shpend Ahmeti, nga funskioni i deputetit, vendin e tij do ta plotësoj ish-drejtori i inspekcionit ne Komunën e Prishtinës, Xhelal Sveçla.

Sveçla vlersohet si nje nga figurat kyqe mbrenda levizjes Vetvëndosje, në zgjedhjet e mbajtura më 11 Qershor ishte i renditure me numrin 14 dhe sipas burimeve të Magazina.al,  arriti te siguroj rreth 7.000 vota.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT