Ky është 35 vjeçari që u gjet i vdekur në lagjen Dardania (Foto)

Ditë më parë në lagjen Dardania në Prishtinë është gjetur një trup i pajetë.

Trupi i pajetë ishte gjetur nga disa banorë në ashensorin e ndërtesës i cili nuk punonte që nga paslufta.

Magazina.al ka mësuar se trupi i pajetë i takon Astrit Shalës nga Prishtina ndërsa familja nuk dinte asgjë për të gati tash e dy vjet.

Familja e tij në kohën e zhdukjes kishin gjetur vetëm këpucët e tij dhe lejën e vozitjës duke mos ditur se trupi i të ndjerit gjendet vetëm disa ndërtesa larg nga ku banonte familja e tij.

Siç raporton Magazina.al, Astriti ishte 35 vjeç dhe ishte i vetmi djal i familjës Shala të cilët vite më parë kishin dalur për të jetuar në Prishtinë ndërsa familja e tij është me origjinë nga fshati Brojë i Skenderajt./Magazina.al/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT