KV Skenderaj mëson kundërshtarin për garat evropiane

Klubi i voljebollit për femra nga Skenderaj, KV Skenderaj, edhe këtë vit do të garoj në Challenge Cup 2016-17!

KV Skenderaj do të takohet me klubin nga kryeqyteti i Hungarisë, “VASAS OBUDA” Budapest, i cili klub është formuar ne vitin 1911, dhe ka përvojë të madhe në garat evropiane.

Për KV Skenderaj kjo është hera e dytë radhazi që merr pjesë në një kompeticion të tillë. Vitin e kaluar KV Skenderaj u takuam me ekipin nga Izrali, “Hapoel Kfar Saba”.

LEXO EDHE: Këngëtari nga Skenderaj, Fatos Ahmeti, sjell këngën e re “Mujn nga ti me m’nda” (video)

- Advertisement -

MË TË FUNDIT