Kush deshti ti qëroi hesapet me Lorik Canën? (Foto)

Lorik Cana është sulmuar nga një mbështetës i Nantes, pas ndeshjes me Marseille.

Lorik Cana është përshëndetur me tifozët ‘Ultras’, të Marseilles pas ndeshjes, ndërsa kjo gjë nuk i ka pëlqyer një tifozi të klubit Nantes.

Tifozi nuk e duroi faktin që Cana po brohoritej nga tifozët e Marseilles ani pse luante për Nantes dhe për këtë arsye filloi ta ofendonte futbollistin shqiptar, njofton L’Equipe.

Cana ka tentuar t’i afrohet individit në fjalë për t’ia sqaruar situatën, mirëpo i menjhëhershëm ka qenë reagimi i forcave të sigurisë të cilat kanë ndërhyrë duke e larguar tifozin nga stadiumi dhe evituar përplasjen.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT