Kurti takon Robin Krasniqin: E bëri krenar një komb të tërë

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka takuar sot Robin Haxhi Krasniqin, të cilin e ka uruar sërish titullin e kampionit.

Kurti përmes një postimi në Instagram thotë se përkushtimi i Robinit ndaj sportit shërben si model për sportistët tanë të rinj, kurse karriera e tij e suksesshme si cak për ta, shkruan Reporteri.net.

Postimi i Kurtit:

Fitoren e tetorit të vitit kaluar, për çka në bëri krenar një komb të tërë, Robinit ia urova sot edhe një herë në takimin tonë miqësor.

Përkushtimi i tij ndaj sportit shërben si model për sportistët tanë të rinj, kurse karriera e tij e suksesshme si cak për ta.

Sportistët janë dëshmuar si ambasadorët më të mirë të vendit dhe kombit tonë.

Atyre ju duhet mbështetje institucionale gjatë dhe pas karrierës.

Qeveria jonë e re do ta trajtojë sportin me prioritet shtetëror.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT