Kurti: Reciprociteti shtyhet nëse serbët heqin të gjitha barrikadat

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dalur me një reagim dhe qartësim tutje se si do procesohet me vendimin e reciprocitetit.

Kurti shkruan në twitter, se zotohen si qeveri, që të shtyjnë zbatimin e recirprocitetit për 30 ditë, me kusht që të hiqen të gjitha barrikadat dhe të rivendoset liria e plotë e lëvizjes, përcjell Klankosova.tv.

”Në bashkëpunim me aleatët tanë ndërkombëtarë, ne zotojmë se do të shtyjmë për 30 ditë zbatimin e vendimeve për targat e makinave dhe dokumentet hyrëse-dalëse në pikat kufitare me Serbinë, me kusht që të hiqen të gjitha barrikadat dhe të rivendoset liria e plotë e lëvizjes”.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT