Kurti i përgjigjet Veselit për pakon ekonomike 320 milionë: Duhet t’i fitosh zgjedhjet për ta bërë atë pako

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti i është kundërpërgjigjur kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit duke i thënë se PDK duhet t’i fitoj zgjedhjet në rast se dëshiron të formoj pako emergjent.

Sipas Kurtit, në këtë kohë të pandemisë kanë rënë maskat politike, pasi interesat partiake po dominojnë në këtë situata.

“Kanë rënë maskat politike dhe është bërë e qartë se interesat partiake të një lloj paniku po dominoj në këtë situat emergjente, edhe nesë kanë rënë maskat politike nuk kanë rënë sjelljet ideale, atë duhet ti fitoj zgjedhjet e të bëjë pako emergjente”, ka thënë Kurti në RTV21.

PDK ka paralajmëruar një seancë të jashtëzakonshme, për ta diskutuar propozimin e saj për një pako ekonomike rreth 320 milionë euro në mbështetje sektorit privat. /Reporteri

- Advertisement -

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com