Kurteshi pasi nuk u certifikua lista e VV-së: Do të ndjekim të gjitha rrugët ligjore!

Anëtari i KQZ-së nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka bërë të ditur se ky subjekt politik do t’i ndërmarrë të gjitha rrugët ligjore pas mos certifikimit të listës së kandidatëve për deputet nga KQZ-ja.

Anëtari i VV-së në KQZ-së, Sami Kurteshi, tha se do t’i ndjekin të gjitha rrugët ligjore për ankesë.

“Ne do ti ndjekim gjitha rrugët ligjore që janë më dispozicion sipas ligjit. KQZ-ja nuk ka kërkuar me bë ndërrimin e tyre as KGJK-ja nuk ka kërkuar sepse ofron informata për KQZ-në për personat në qoftë se kanë dënime”, tha Kurteshi.“Ne jemi të bindur që garojmë në zgjedhje, PZAP-ja dhe Gjykata Supreme ka me vendosur në favorin tonë sepse Daka ka treguar që të jetë në dispozicion të PDK-së dhe LDK-së”, shtoi ai.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT