Kurir: Festimet e ‘shqiponjave’ janë ‘provokacija’

Gazeta tjetër serbe, Kurir, i quan ‘provokacija’ edhe festimet në rrugët e qyteteve shqiptare.

Ata kanë publikuar po ashtu shumë foto dhe këtë video nga festimet e çmendura.

Kurir thekson se në qendër të festimeve ishte flamuri i Shqipërisë së Madhe, sic raporton mapo.al

“Në rrugët e Tiranës dhe qyteteve të tjera të Shqipërisë, shpërthyen fishekzjarrët dhe këngët për fitoren e “shqiponjave” në “tryezën e gjelbër”,” shkruan gazeta.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT