Kur fiton edhe ekipi më i dobët në botë

Butani është skuadra më e dobët në planet dhe këtë e tregon renditja e FIFA-s.
Butani renditet i 209-ti nga 209 skuadra të regjistruara.
Por ata kanë bërë surprizën duke fituar në Sri Lanka përballë vendasve 1 me 0.
Goli i fitores u shënua në minutën e 86 duke kaluar në ekstazë përfaqësuesen zyrtarisht më të dobët në botë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT