Kujtim Shala: Vjosa Osmani u largua nga LDK’ja pasi u bë kundërshtare e partisë

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala e ka gozhduar me anë të deklaratave ish anëtaren e partisë, Vjosa Osmani, shkruan Gazeta Metro.

Shala ka thënë që ka qenë zgjedhje personale e Vjosa Osmanit që të jetë pjesë e listës së kandidatëve për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje.

Ai tha se Vjosa Osmani u larguar nga LDK’ja pasi u bë kundërshtare e partisë që i takonte dhe se e ka parë si të pamundur faktin që të vazhdojë të jetë pjesë e LDK’së.

“Osmani fillimisht kundërshtonte vendimet e LDK-së dhe ishte nënkryetare. Pastaj, u kthye në një kundërshtare të qeverisë së LDK-së dhe në fund edhe të vetë partisë. A mund të punojë kundër partisë një nënkryetar i partisë? Nuk e ka asnjë shpjegim logjik elementar”, tha Shala.

“Në rrafshin e politikës, nëse ne nuk respektojmë qëndrimet e shumicës e kemi të pamundur të punojmë bashkë dhe të çojmë përpara çfarëdo procesi”, tha tutje Shala në Rubikon.//gazetametro.net

- Advertisement -

MË TË FUNDIT