Kujdes kur ecni, mund t’iu “lëshojë toka” – kjo i ndodhi një çifti korean (Video)

Ky është momenti i tmerrshëm i dy personave që përpihen nga një gropë që u shfaq nga askundi në trotuar. Pamjet nga Koreja e Jugut tregojnë momentin, kur një burrë dhe një grua zbresin nga një autobus, për të rënë më pas në një gropë që krijohet nga shembja e trotuarit. Kalimtarët që kalojnë aty tmerrohen, dhe ulin sytë për të parë dy personat që u rrëzuan poshtë një grope rreth 3 metra të thellë. Dy personat nxirren më vonë nga gropa, me pak dëmtime në trupin e tyre. Trotuari u rrethua nga autoritetet lokale, të cilët po përpiqen që të kuptojnë dhe të hetojnë arsyen e krijimit të kësaj grope.

https://www.youtube.com/watch?v=pJtoPjL-gYM

Një shkak i zakonshëm është erozioni i tokës. Një gjë e ngjashme ndodhi në Kinë para ca kohësh, ku një gropë gjigante përpiu një makinë vetëm disa sekonda pasi shoferi arriti të dilte nga automjeti

- Advertisement -

MË TË FUNDIT