Ku ka rënë Pogba, tani e dëshiron Europa League!

 

Paul Pogba futbollisti më i shtrenjtë në histori të futbollit dy vite më parë luante në finale të Ligës së Kampionëve, kur ishte pjesë e Juventusit.

Francezi këtë sezon kaloi te United dhe është larg formës që tregonte te Juventusi.

Këtë sezon ai po luan në Europa League dhe e dëshiron këtë kompeticion qw ta fitoj, dhe ndoshta jo vetëm që dhuron lekë me bollëk, por edhe e kualifikon direkt në Ligën e Kampionëvem, ngase siq po shihet United edhe këtë sezon do ta ketë të vështirë që të hyjë në top-katërshe që dërgon në Ligën e Kampionëve./Drenicapress.info/