Kryesuesi i Kuvendit të Vushtrrisë ia përkujton Haradinajt shpenzimet e Fondit Emergjent për asfalt

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova është duke vuajtur nga keqmenaxhimi.

Sipas tij, viktima e parë në Kosovë nga COVID-19 është pikërisht rezultat i këtij keqmenaxhimi, shkruan Drenicapress

Por kryesusi i Kuvendit Komunal të Vushtrrisë, Nasuf Aliu, ka kritikuar ish-kryeministrin Haradinaj, i cili Fondin Emergjent e kishte shpenzuar për asfalt dhe kollare.

“Ish Kryeministrit në këto momente e ndaj këtyre komenteve që ai bën, ne duhet të ja kujtojmë se Fondi Emergjent është për këto raste, e jo për kollare e asfalta që ai e përdori. Kaq!,” ka shkruar Aliu në profilin e tij në Facebook./Drenicapress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT