Kryeministri turk: Situata në Turqi është nën kontroll

Kryeministri turk Binali Yıldırım ka thënë se situata në Turqi, në një masë të madhe është nën kontroll pas puçit ushtarak.

Sipas Hurriyet, sekretari i agjencisë turke MIT ka thënë po ashtu se situata po kthehet në normalitet pas përpjekjes që u shfaq në ndërtesat kryesore shtetërore dhe ushtarake në Stamboll dhe në kryeqytet, Ankara.

Po ashtu, transmetuesi shtetëror, TRT, e cila u morr përsipër nga ushtarët, u rimor nga forcat e sigurisë./GazetaExpress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT