Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa sot viziton Anamoravën

Kryeministri Isa Mustafa ditën e enjte ka zgjedhur që të vizitojë rajonin e Anamoravës.

Në një njoftim për media nga zyra e kryeministrit bëhet e ditur edhe itinerari i kryeministrit Mustafa.

Ai fillimisht do të ndalojë në komunën e Novobërdës, komunë kjo e banuar me shumicë serbe ku do të takohet me kryetarin e Komunës, Svetislav Ivanoviq.

Pastaj Mustafa rrugën e tij do ta vazhdojë në komunën që udhëhiqet nga bashkëpartiaku i tij, Lufti Haziri.

Pas takimit me të parin e Gjilanit, Mustafa do të vizitojë edhe Fabrikën e Duhanit në Gjilan si dhe do të vizitojë kompaninë Ask Food në fshatin Livoq.

Mustafa në vazhdën e këtij rrugëtimi do ta vizitojë edhe kompaninë Fluidi/Rc Cola në fshatin Velekincë të Gjilanit.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT