Kroacia zbulon skuadrën për Kupën e Botës në grupin e vdekjes

Në shikim të parë mund të mos na duket se ka një grup të vdekjes në Kupën e Botës këtë verë por me këtë teori nuk do të pajtohen Kroacia, Islanda, Nigeria dhe Argjentina.

Argjentina mund të jet një nga favoritet për ta fituar Kupën e Botës, por vartësia e madhe në Lionel Messin dhe vështirësitë që pati në kualifikime dëshmon një brishtësi të madhe brenda grupit, transmeton FutbollFanatik.

Islanda tregoi në Euro dy vite më parë se nuk është një Kombëtare që duhet të merret si e lehtë kur vjen puna te ndeshjet e rëndësishme.

Dhe kjo pa marrë parasysh se sa herë komentatorët na tregojnë për përqëindjen e popullatës që është prezente në Rusi për të përcjellur ndeshjet.

Image result for croatia 2018

Nigeria ka një skuadër shumë të talentuar me lojtarë si John Obi Mikel, Ogenyi Onazi dhe ëilfried Ndidi në mesfushë, derisa Ahmed Musa, Kelechi Iheanacho, Alex Iëobi, Victor Moses dhe Odion Ighalo janë në pozitat sulmuese.

Në fund, Kroacia, heronjtë e kompeticionit në vitin 1998, nuk mund të konsiderohet si reprezentacion i lehtë.

Kroatët kanë emëruar një skuadër shumë të talentuar me lojtarë si Ivan Perisic, Mario Mandzukic dhe Luka Modric në përbërje.

Shikoni skuadrën e plotë në foton e mëposhtme. //FutbollFanatik//

- Advertisement -

MË TË FUNDIT