Në një ndeshje të rëndësishme si ajo mes Lacios dhe Juventusit mbrëmjen e djeshme në “Olimpico” të Romës, nuk kaloi pa u vënë re edhe gazetarja seksi italiane, Dileta Leota.

Aparatet e fotografëve fiksuan gazetaren e platformës “DAZN”, me një stil të ri flokësh.

Ajo i kishte kapur bisht pas, dhe tërhoqi një vëmendje të madhe të të pranishmëve në stadium, por edhe të fotoreporterëve.