Krasniqi tregon se çfarë i tha babai i tij në fillim të karrierës

Robin Haxhi Krasniqi tashmë është kampion i botës në boksin profesionist, pasi fitoi meçi ndaj gjermanit, Boesel.

Krasniqi, mbanë me vete brezat e kategorisë së mesme WBA dhe IBO, shkruan IndeksOnline

Kampioni ynë në një intervistë për “Rubikon” zbulon se çfarë i tha babai i tij, kur Krasniqi kishte filluar të merret me boks.

“Shiko djali im, mendo shumë mirë se nuk është mirë dhe lehtë për prindërit me të pa para atyre shikuese duke humbur, mendohu mirë se çfarë dëshiron, se këtu duhet punë e madhe”, tha Krasniqi.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT