Krasniqi: Hartel nuk më ka mposhtur, mezi po e pres rimeçin

Haxhi Krasniqi ndihet i lumtur që Stefan Hartel ia dha rastin të boksojnë përsëri këtë vit. Boksieri kosovar mezi po e pret rimeçin me boksierin gjerman, i cili do të zhvillohet në muajin nëntor. Junikasi thotë se nuk e kishte merituar humbjen në meçin e parë në mes tyre

Haxhi Krasniqi do ta ketë një mundësi të dytë ndaj Stefan Hartel, shkruan Gazeta Express.

Boksieri kosovar ndihet i lumtur që Stefan Hartel ia dha rastin dhe mundësinë të boksojnë përsëri këtë vit.

Boksieri gjerman e kishte fituar duelin e parë në mes tyre në pjesën e parë të këtij viti, duke ia rrëmbyer edhe titullin e kampionit evropian në peshat super të mesme.

Mirëpo, junikasi insiston se nuk e kishte merituar humbjen në atë meç dhe tash mezi po e pret rimeçin, i cili do të zhvillohet në muajin nëntor.

“Hartel ka boksuar mirë në meçin e parë, por nuk më ka mposhtur. Në rundet e fundit ai shkoi pothuajse i nokautuar. Nëse nuk do ta kisha qarjen në sy, do ta fitoja pa problem meçin. Nuk jam absolutisht dakord me vendimin e gjyqtarëve dhe për këtë mezi e pres rimeçin”, ka thënë Krasniqi.

Data e rimeçit nuk është caktuar ende, por për momentin dihet vetëm muaji – nëntor.

Krasniqi synon ta fitojë këtë meç dhe më pas ta vazhdojë rrugëtimin drejt titullit të kampionit të botës, një objektiv i tij jetësor. /Gazeta Express/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT