Kosova regjistron edhe një humbje

 

Kosova ka pësuar edhe një humbje në kualifikimet për Eurobasket 2017.

Përfaqësuesja e Kosovës është mposhtur nga Bullgaria me rezultat 105-84.

Çereku i parë përfundoi me rezultat 22-25, i dyti 18-15, i treti 32-16 dhe i fundit 33-28.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT