Kosova mposhtet nga Sllovenia, por bëri një …

Ka përfunduar edhe ndeshja e katërt e Grupit E kualifikues për Eurobasket 2017, mes Kosovës dhe Sllovenisë në palestrën “Minatori” të Mitrovicës.

Kosova humbi me rezultat të përgjithshëm 81-91.

Çereku i parë përfundoi me 21-17, i dyti 20-21, 21-30 dhe i katërti 19-23.

Ishte një ndeshje solide dhe më e mira nga Kosova në këto kualifikime deri më tani.

Lojtari me më së shumti pikë në këtë takim ishte Doellman i Përfaqësueses së Kosovës me 30 pikë. /Telegrafi/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT