Kosova-Gjeorgjia në hendboll, ky është rezultati final (VIDEO)

Vjen edhe fitorja e parë e Kombëtares së Kosovës në kualifikimet e Botërorit.

Pas barazimit me Italinë, “Dardanët” kanë triumfuar  bindshëm ndaj Gjeorgjisë, të dielën në Benevento të Italisë.

Me rezultat 31:20, Kosova mori fitoren e parë, pas një disfate dhe një barazimi.

Dardanët luajtën mirë në këtë ndeshje dhe arritën fitoren e parë në këto kualifikime, pas barazimit me Italinë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com