Kosova e hendikepuar për ndeshjen ndaj Greqisë, mungojnë disa futbollistë

Kosova do të përballet nesër me kombëtaren e Greqisë.“Dardanët” siguruan një fitore me shumë vlerë, por që do të jenë shumë të hendikepuar për ndeshjen e radhës ndaj Greqisë, shkruan GazetaBlic Sport.
Mbrojtësi Lirim Kastrati si dhe dy mesfushorët Ibrahim Dresevic dhe Betim Fazliji nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit për këtë duel shkaku i kartonëve të dytë të verdhë që morën në duel me Irlandën e Veriut.
Edon Zhegrova dhe Mergim Vojvoda mungojnë gjithashtu për shkak të lëndimeve të tyre.
Listës së mungesave së fundmi i;u shtua edhe Benjamin Kololli.Megjithatë, rikthimet e Aro Muric dhe Fidan Alitit janë një lajm i mirë për trajnerin Giresse, që do t’i duhet të përzgjedh një formacion të ‘detyruar’.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT