Kosova debuton kundër Gjibraltarit në Kampionatin Evropian

FIBA Evropa ka konfirmuar se Kosova do të marrë pjesë në Kampionatin Evropian U16 në divizionin C që mbahet nga data 6 deri më 11 korrik në San Marino.
Kosova ndeshjen e parë do ta zhvillojë me Gjibraltarin në ditën e parë të kampionatit dhe kjo do të shënojë debutimin e Kosovës në kampionate evropiane. Kosova në këtë kampionat do të garojë në grupin B, ku përveç Gjibraltarit bëjnë pjesë edhe Monako dhe Uellsi. Federata e Basketbollit e Kosovës është edhe në pritje të konfirmimit për pjesëmarrje në Kampionatin Evropian U20 që zhvillohet në Hungari ndërmjet datave 9 dhe 19 korrik.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT