Kontrollohet një shtëpi në Drenas, konfiskohet një pushkë gjysmë automatike

Policia e Kosovës ka bërë të ditur për një kontroll në një shtëpi në Drenas.

“Është raportuar se gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit mashkull kosovar është gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjysmë automatike me shtatë fishek kalibri 7.62mm. Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim të organeve të rendit. /Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT