Konfirmohet meçi i ardhshëm i Anthony Joshuas

Anthony Joshua do të luftoj me Deontay Wilder në vitin 2018 pasi promoteri Eddie Hearn ka zbuluar se ka nisur bisedimet të enjten në New York.

Mbreti i Anglisë në IBF dhe WBA do të mbroj titujt e tij kundër “Bombarduesit të Bronztë” dhe synon ta marrë rripin WBC nga boksieri amerikan, transmeton portali arbresh.info.

Deontay Wilder është boksieri tjetër në listën e Anthony Joshuas

Deontay Wilder është boksieri tjetër në listën e Anthony Joshuas

Pasi mposhti të shtunën ish kampionin në WBC, Bermane Stiverne, Wilder shfrytëzoi intervistën e tij pas ndeshjes për të thirru për meç Anthony Joshuan sërish.

“Kam pritur për atë meç për një kohë të gjatë, unë kundër AJ, i deklarojë luftë AJ. Kam qenë duke pritur për një kohë të gjatë, e di që jam më i miri. A jeni gati për këtë test?”, ka thënë kampioni.

“E dua Joshuan. Le të ndodhë kjo”

/arbresh.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT