Janë konfirmuar edhe 5 raste të reja me koronavirus në Kosovë, duke e çuar në 1 mijë e 147 numrin e përgjithshëm të të prekurve, shkruan Gazeta Sinjali.

Lajmin e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, përmes një njoftimi në Facebook.

“Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Fushë Kosovës 2 raste (sipas vendbanimit: 2 raste Fushë Kosovë), komuna e Vushtrrisë 1 rast (sipas vendbanimit:1 rast Oshlan), komuna e Prizrenit 1 rast (sipas vendbanimit:1 rast Tupec) dhe 1 rast me vendbanim në Prishtinë”, thuhet në njoftimin e tyre.