Komisioneri i BE-së për Migrim sot në Kosovës

Komisioneri i BE-së për Migrim, Çështje të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos sot viziton Kosovën.
Gjatë vizitës së tij, komisioneri Avramopoulos do të takohet më liderët institucional të Kosovës, me presidenten Atifete Jahjaga, kryeministrin Isa Mustafa, ministrin për Integrime Evropiane, Bekim Çollaku dhe ministrin e Brendshëm, Skender Hyseni.
Ai do të ketë një prononcim për media së bashku me ministrat Hyseni dhe Çollaku.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT