Kohë rinovimesh te kampionët, rinovon Xhevdet Shabani

   

  Xevdet Shabani ka vendosur të vazhdoi të jetë pjesë e kampionëve të Kosovës, Feronikelit.

  Lajmi konfirmohet nga faqja e klubit të Feronikelit në ‘facebook’.

  Ja postimi i plotë i faqes:

  Xhevdet Shabani është një tjeter lojtar i rëndesishëm që ka rinovuar kontraten me Feronikelin edhe për një vit.
  Shabani i cili erdhi në afatin e dimrit nga Teuta e Durrësit ishte një nder lojtaret më të mirë në sezonën vjeshtore që ndihmoj Feronikelin drejt Kampionit dhe fituesit në Digitalb Kupën e Kosovës.
  E jo vetëm Xhevdet Shabani bënë lajm pasi që të njëtën e kanë bërë edhe disa nga lojtaret kyç që sapo vazhduan kontaratat e reja më klubin, ata janë:
  Behar Maliqi, Burim Qorri, Haxhi Shala dhe Mendurim Hoti të cilët mbetën edhe me tutje tek Kampionet.