Klubi i njohur italian pas Sadikut!

 

Performanca e shkëlqyer e Armando Sadikut në kampionatin evropian ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve evropiane.

Sipas Corriere Dello Sport është Sampdoria që ka shprehur interesim për sulmuesin shqiptar. Gjenvezët së pari duhet bindur Zurihun për ta lënë të largohet Sadikun.

Vetë lojtari ka deklruara më parë se ëndërron që të luaj në Seria A, dhe kjo ëndërr është shumë afër realizimit./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT