Klubi i njohur anglez pas Shaqirit

     

    Interi nuk e ka në plan Xherdan Shaqirin, pasi edhe në ndeshje miqësore nuk po e inkuadron, duket se e vetmja rrugë për Shaqen është largimi nga skuadra e Mancinit.

    Dhe ofertat në drejtim të tij nuk moungojnë, ku Shalke dhe Stoke City kanë bërë ofertë ditë më parë për të. Klubi i fundit që ka nisur një ofertë drejt Interit për Shaqirin është Evertoni.

    Oferta e Evertonit është 12 milion funte, kurse paga e Shaqirit nuk është bërë e ditur./Drenicapress/