Klopp: Nuk jemi në nivelin e Bayernit, por i mposhtim!

 

Trajneri i Borussia Dortmund, Jurgen Klopp, ka thënë se skuadra e tij përkundër asaj që skuadra e tij ka humbur shkëlqimin e dy viteve më parë, ai beson në fitore ndaj Bayernit, në derbin e Bundesligës.
“Nuk jemi në nivel të njejtë me Bayrenin, por ne besojmë se do të dalim fitues në këtë duel”, ka thënë Klopp.
Klopp i firkësohet Bayrenit, edhe pse ka mungesa të rëndësime.
“Edhe pse do t’i mungojnë lojtarët si Robben, Alaba dhe Ribery, ata përsëri kanë sulmin e përbërë nga Thomas Muller, Mario Gotze dhe Robert Lewandowski”, është shprehur Klopp.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT